Kategoriler
Sepetiniz

Blog - gübre RSS Feed

Bizi Paylaş

27 Mar Tarımsal Gübre Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Gübre Vardır?
zeynep 0 1921
Tarımsal üretimde verimin ve kalitenin artırılması, toprağın zenginleştirilmesi için gübrelerden yararlanılıyor. Ekinlerin ihtiyacı olan besinleri sağlayan gübreler, yeterli ve kal..
26 Mar Şeker Gübresi Nedir? (Amonyum Sülfat Gübresi)
zeynep 0 1836
Ekinlerin sağlıkla yetişmesi, kaliteli hasat vermesi için doğru beslenmesi çiftçilerimiz için büyük önem taşıyor. Aylarca verilen emeğin hakkının alınması için doğru seçimler yapma..
23 Mar Fosforlu Gübre Nedir? Faydaları ve Çeşitleri
zeynep 0 1284
Bitkilerin ana ihtiyacını oluşturan maddelerden olan fosfor, fosforlu gübreler aracılığıyla bitkilere ulaştırılıyor. Ekin gelişimi için önem taşıyan birçok organik bileşeni bünyesi..
23 Mar Map Gübresi Nedir? Ne İşe Yarar?
zeynep 0 1812
Map gübresi, mono amonyum fosfat adının kısaltılmasıyla isimlendiriliyor. Bingöl Üniversitesi’nin Bitki Besleme Ders Notlarına göre, içerisinde %11 N, %48-55 P2O5, %2 CaO, %0.5 MgO..
22 Mar NPK Gübre Nedir? Faydaları Nelerdir?
zeynep 0 1411
NPK gübre, ekinlerin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyulan besin maddelerini bir arada bulunduruyor. İçeriğindeki azot, fosfor ve potasyum sayesinde çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğ..
17 Mar Karnabahar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
zeynep 0 994
Her çeşit toprakta yetiştirilebilen karnabahar, çiçek ve çiçek tablası yenen ekinler arasında kategorize ediliyor.  Ayrıca iki yıllık kültür sebzesi olarak tanınıyor. Sebze olarak ..
17 Mar Havuç Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
0 500
Ülkemizin mutfağında önemli yeri olan ve topraklarımızda oldukça fazla miktarlarda üretilen ve tüketilen havuç, dünyada özellikle kuzey yarım kürede yetiştiriliyor. Ülkemizde kışlı..
16 Mar Kavun Yetiştriciliği Nasıl Yapılır
0 1001
Kavun yetiştirme koşulları nelerdir? Kavunda sık görülen hastalıklar hangileridir? Kavunda gübreleme ve sulama nasıl yapılır? Kavun yetiştiriciliği hakkında öğrenmek istediğiniz he..
07 Mar Domates Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
zeynep 0 533
Domates Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?Sofralarımızda hemen her gün yer alan, dünyanın en çok tükettiği sebzelerden biri olan domates, ülkemizde de yetiştiriliyor. Anavatanı Güney A..
04 Mar Karpuz Gübreleme, Sulama, Budama Nasıl Olur
zeynep 0 653
Karpuz Yetiştiriciliğinde Budama Nasıl Olmalıdır?Karpuz yetiştiriciliğinde kaliteli ürün almak için seyreltme yapılması gerekiyor. Çeşidin iriliğine göre, genellikle bir ekin üzeri..
04 Mar Domateste Sulama ve Gübreleme Programı
zeynep 0 1102
DOMATESTE SULAMA ARALIĞIdomateste sulama aralığı azami 3 gündür 3er gün aralıklarla su verilir fakat bu toprak yapısana göre killi kumlu olmasına göre değişir bitki için 1-2 defa 4..
04 Mar Biberde Gübreleme Nasıl Yapılır?
zeynep 0 475
Ankara Tarım İl Müdürlüğü’nün biber yetiştiriciliği kaynağına göre, toprak hazırlığı için dekar başına 3 ton yanmış ahır gübresi kullanılıyor. Dikimle beraber fosforlu gübrenin tam..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)