Kategoriler
Sepetiniz

Blog - Ne RSS Feed

Bizi Paylaş

27 Mar Tarımsal Gübre Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Gübre Vardır?
zeynep 0 1074
Tarımsal üretimde verimin ve kalitenin artırılması, toprağın zenginleştirilmesi için gübrelerden yararlanılıyor. Ekinlerin ihtiyacı olan besinleri sağlayan gübreler, yeterli ve kal..
26 Mar Şeker Gübresi Nedir? (Amonyum Sülfat Gübresi)
zeynep 0 1191
Ekinlerin sağlıkla yetişmesi, kaliteli hasat vermesi için doğru beslenmesi çiftçilerimiz için büyük önem taşıyor. Aylarca verilen emeğin hakkının alınması için doğru seçimler yapma..
24 Mar Humik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?
zeynep 0 859
Ekinlerin toprakta beslenmelerini sağlayan organik bileşenler, onlar için yaşamsal önem taşıyor. Humik asit işte bu organik formdaki besin maddelerine, vitaminlere ve iz elementler..
23 Mar Kırmızı Örümcek Nedir? Kırmızı Örümcek İlacı
zeynep 2 1900
Kırmızı örümcek, ülkemizde birçok bölgede, sık sık görülen zararlılar arasında sayılıyor. Yüksek hava sıcaklıkları, aşırı ve bilinçsiz tarım ilacı kullanımı, iklim değişiklikleri g..
23 Mar Fosforlu Gübre Nedir? Faydaları ve Çeşitleri
zeynep 0 735
Bitkilerin ana ihtiyacını oluşturan maddelerden olan fosfor, fosforlu gübreler aracılığıyla bitkilere ulaştırılıyor. Ekin gelişimi için önem taşıyan birçok organik bileşeni bünyesi..
23 Mar Map Gübresi Nedir? Ne İşe Yarar?
zeynep 0 1198
Map gübresi, mono amonyum fosfat adının kısaltılmasıyla isimlendiriliyor. Bingöl Üniversitesi’nin Bitki Besleme Ders Notlarına göre, içerisinde %11 N, %48-55 P2O5, %2 CaO, %0.5 MgO..
22 Mar Fungusit Nedir?
zeynep 0 439
Fungusit/fungisit kelimesi, tarım alanında sıklıkla karşımıza çıkıyor. Adını Latince’den alan, literatürde Fungudice olarak anılan fungisitler, mantar anlamındaki fungus kelimesi i..
04 Mar Biber Yetiştirme Teknikleri Nelerdir?
zeynep 0 253
Açıkta Biber Yetiştirme: Fide yetiştiriciliği ılık yastıklarda yapılıyor. Yastıklara tohumlar, sıra arası 10 cm, sıra üzeri mesafe 1-2 cm, derinlik 1-3 cm olacak şekilde ekiliyor. ..
04 Mar Biber Çeşitleri Nelerdir?
zeynep 0 675
Biberler, renklerine, şekillerine göre değişiyor. Temel çeşitler şöyle sayılıyor: Sivri biber: Uzun, narin yapılı olan sivri biberlerin hem acı hem de tatlı çeşitleri bulunuyor. Or..
03 Mar Karpuz Nerede Yetişir?
zeynep 0 263
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bahçelik bölümü, karpuz yetiştiriciliği ders notlarına göre, karpuzun anavatanının neresi olduğuyla ilgili birçok farklı bilgi bulunuyor. Bir grup çalışm..
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)